Mikó-ügy: A vádlottak felfüggesztett börtönbüntetést kaptak

Az egyház elveszíti az iskola tulajdonjogát

Határon túl
  • 2014.11.26. - 18:37

Jogerősen felfüggesztett szabadságvesztésre módosította a ploiesti-i táblabíróság a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatása miatt indított büntetőperben a restitúciós bizottság tagjaira alapfokon kiszabott börtönbüntetéseket és megerősítette az első fokú ítélet azon részét, amely szerint a református egyház elveszíti tulajdonjogát az ingatlan felett. Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházmegye püspöke a Mikó-ügyben kihirdetett jogerős ítéletre utalva kijelentette, a 700 ezres erdélyi reformátusságot csapták arcul, nevezték hazugnak, csalónak, amiért az egyháznak újra kell gondolnia a román államhoz fűződő viszonyát. Semjén Zsolt szerint elfogadhatatlan, hogy egy korábban az egyháznak visszaadott intézményt, a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiumot újraállamosítják.

Mikó-kollégium
Reklám