Nem segítettek a megtámadott színésznőnek

Krónika
  • 2014.11.24. - 15:01

Megmenthették volna a Szatmárnémetiben két hete megölt színésznőt, Gabriela Dorgait.

A gyilkosságnak legalább öt szemtanúja volt, de senki nem sietett a nő segítségére, és a rendőrséget sem riasztotta – nyilatkozta a napokban a Szatmár megyei főügyész, Florentin Vlad. Mint arról beszámoltunk, a színésznőt a Szamos partján, füves, bokros területen találták meg, megerőszakolták és meggyilkolták.

A főügyész beszámolóját az Evenimentul Zilei című lap idézi. Eszerint előbb egy pár vette észre, hogy a feltételezett gyilkos a nőt vetkőzteti, de azt hitték, szerelmi légyottot látnak, további három szemtanú is ezt állította. Többen azután sem jelentkeztek, hogy megtalálták a színésznő holttestét, ráadásul a gyilkosság idején és annak közelében egy férfi súlyosan bántalmazta a párját. A feltételezett elkövetőről fantomkép készült, amelyet később, „a megfelelő pillanatban” hoznak nyilvánosságra – mondta a főügyész. Az ügyben eddig tíz embert hallgattak ki.

Reklám