Konstruktívan és békésen zajlott a Magyar Állandó Értekezlet plenáris ülése – hangsúlyozta délutáni sajtótájékoztatóján Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, aki arról is beszámolt, hogy a zárónyilatkozatot egyhangúlag fogadták el a küldöttek.
Szávay István, a Jobbik alelnöke sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy bizonyos korábbi alkalmakkal szemben az ellenzéki párt aláírta, és támogatásáról biztosította a zárónyilatkozatot. Mint mondta, különösen fontosnak tartja, hogy a zárónyilatkozatba bekerült a Jobbik azon javaslata, amely a magyarországi lakcímmel rendelkezők külföldi szavazásának egyszerűsítését szorgalmazza. A többnyire külföldön dolgozók számára ugyanis meglehetősen nehéz volt a szavazás áprilisban – emlékeztetett a politikus, utalva arra, hogy az érintettek csak személyesen, a lakhelyüktől gyakran nagyon messze eső külképviseleteken tudtak szavazni.



