Igazságos, átlátható, visszaélésektől mentes támogatási rendszert akar kialakítani a kormány, ennek jegyében jövő év márciusától a járási hivatalok állapítják meg a jövedelemkompenzáló, foglalkoztatást helyettesítő támogatásokat – jelentette be Czibere Károly a kormányszóvivői tájékoztatón.
Közölte: fontos, hogy mindenki kapjon segítséget, aki valóban rászoruló, de az ne kapjon, aki ezzel visszaél. Ezt a feladatot azért bízzák az önkormányzatokra, mert a helyi közösség tudja legjobban, ki az, aki valóban rászoruló. A kormányzat harmincmilliárd forinttal járul hozzá azon helyhatóságok támogatásához, amelyek nem képesek saját maguk a települési támogatások forrásait biztosítani, az átalakítások 2015. március 1-jével lépnek hatályba.
A kormány továbbra is célnak tekinti, hogy „senkit nem hagyunk az út szélén”, ezért indokolt úgy átalakítani a rendszert, hogy az mindenkinek legalább minimális védelmet nyújtson.A teljes szociális védelmi kiadási kassza 15–20 milliárd forinttal lesz több jövőre, mint az idén volt. Németh Szilárd, a Fidesz képviselője a döntés nyomán leszögezte, az új támogatási rendszer egyszer s mindenkorra megszünteti a visszaéléseket.



