Simon Gábor, az MSZP korábbi elnökhelyettese – aki jelenleg is házi őrizetben van – 128 millió forint adóhátralékot fizetett meg – erősítette meg a Magyar Nemzet információját Nagy István, a volt politikus ügyvédje, aki a pénz forrásáról azonban nem nyilatkozott.
Az MSZP egykori második emberének Magyarországon is volt jelentős, vagyonnyilatkozatában fel nem tüntetett pénze. Az Index szerint a Sólyom légitársaság környékén felbukkant és az Interpol által egy panamai csalás miatt körözött, néhai Welsz Tamás segédkezhetett Simonnak az eltitkolt milliók elrejtésében, a bankszámlanyitáshoz szükséges okmányokat Gabriel Derdak névre állították ki. A büntetőeljárásnak Simon Gábor mellett még egy gyanúsítottja van.



