Párbajra hívta az ukrán államfőt nyílt levélben Ihor Plotnickij, a luhanszki szakadárok vezetője, hogy "véget vessenek a háborúnak" Délkelet-Ukrajnában, Kijevben pedig úgy reagáltak erre, hogy a harcias oroszbarát politikusnak a bírósággal kellene párviadalra kiállnia.
"Nem jobb, ha személyes párviadallal vetünk véget a nézeteltéréseknek?"
Az orosz média szerdai híradásai szerint Ihor Plotnickij, az önhatalmúlag kikiáltott "luhanszki népköztársaság" elnöke párbajjavaslattal reagált Petro Porosenko államfőnek arra a kijelentésére, hogy ő kész a "totális háborúra".
"Párbajozzunk az ószláv vezérek és dicső szláv atamánok (kozák vezető) példáját követve. Aki győz, az diktálja a feltételeit a másik félnek" - írta Plotnickij.
"Minek szítsunk kölcsönös gyűlöletet és semmisítsünk meg embereket, gazdaságot, városokat? Évtizedekig eltart, amíg önök és mi begyógyítjuk ezeket a sebeket. Nem jobb, ha személyes párviadallal vetünk véget a nézeteltéréseknek?"- firtatta a luhanszki szakadárok vezetője.
Plotnickij felajánlotta Porosenkónak, hogy válasszon fegyvernemet, és határozza meg a párbaj helyszínét.
"Nem ellenzem azt, hogy bármelyik tévétársaság élőben közvetítse, ha ön ezt lehetségesnek tartja" - így Plotnickij. Nyílt levelében részletekben menően foglalkozik az általa javasolt párbaj feltételeivel. Azt is leírja, hogy mindketten tíz-tíz szekundánssal és ugyanannyi sajtóssal érkezhetnek a viadal helyszínére, hogy a párharc tisztaságához ne férhessen kétség.




