Nem túl jók a kilátások a Ferrarinál

Forma–1

Sport
  • 2014.11.11. - 15:40

A 2014-es új szabályok bevezetésének a nagy istállók közül talán a Ferrari volt a legnagyobb vesztese.

A Forma–1-es vb-pontversenyben a csapatok között csupán a negyedik helyen állnak az olaszok. A Ferrarik a korábbinál is versenyképtelenebbek voltak ebben az évben, aminek persze személyi következményei is lettek: lemondott a csapatfőnök Stefano Domenicali, mehetett a motorfőnök, Luca Marmorini, megbukott az elnök, Luca di Montezemolo, az idény végén pedig távozik Fernando Alonso is.

A kilátások a következő évben sem kecsegtetnek sok jóval. A 2015-ös új kocsi nem hozza a remélt számokat a szélcsatornában. Márpedig ez az év bebizonyította, bármennyire zseniális világbajnok páros ül a Ferrarikban, ha nem elég jók a verseny­autók, akkor eredmények sincsenek. Az eredménytelenség miatt további fejek hullhatnak: a technikai igazgató Pat Fry jövője már azóta kétséges, hogy tavaly hasonló pozícióra felvették James Allisont, emellett a főtervező Nikolas Tombazis is izgulhat.
Reklám