Magyaroknak tartott misét a pápa

A Pannoniában született Tours-i Szent Márton emléknapjáról is megemlékeztek

Külföld
  • 2014.11.11. - 10:37

Ferenc pápa  áldását küldte a magyar hívőknek a kedd reggel bemutatott vatikáni szentmisén, amelyen a római magyar közösség 25 tagja vett részt. A katolikus egyházfő arra kérte a magyar hívőket, hogy imájukkal támogassák szolgálatát - tájékoztatta az MTI-t  Németh László, az olaszországi magyarok főlelkésze.

A vatikáni Szent Márta-házban bemutatott szentmise végén Ferenc pápa egyenként köszöntötte a jelen levő magyarokat. Az egyházfő emlékeztetett arra, hogy november 11. a Pannoniában született Tours-i Szent Márton ünnepnapja. 

A Németh László által vezetett csoportot a Rómában élő és dolgozó magyarok, valamint az olasz fővárosban működő magyar egyházi és állami intézmények képviselői alkották. 

"Mint minden reggel, Ferenc pápa a homíliában most is a napi evangéliumot magyarázta el, és a keresztény szolgálatról beszélt. A szentmise végén mutattam be neki a magyar küldöttség tagjait" - mondta el Németh László prelátus, a római Szent István Alapítvány elnöke. Hozzátette: a magyar szentek életéről szóló kötetet ajándékozták a pápának. Az olaszországi magyarok főlelkésze hangsúlyozta, arra is emlékeztették Ferenc pápát, hogy 2016-ra Magyarországra kapott meghívást Tours-i Szent Márton születésének 1700. évfordulója alkalmából. 


lead francis

 

Forrás: MTI

Reklám