Magyarország a keleti nyitás stratégiájának keretében az új gazdasági együttműködések és befektetési lehetőségek feltérképezése során fontos célpontként tekint Ausztrália fejlett, nyugati típusú gazdaságára - mondta a házelnök ausztráliai látogatásán. Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét Sydneyben fogadta Bronwyn Bishop, az ausztrál parlament képviselőházának elnöke.
Az Országgyűlés elnöke elmondta, hogy a két ország kereskedelmi kapcsolatai jól fejlődnek, az idei első hét hónap adatai szerint majdnem megduplázódott az előző év kereskedelmi forgalma.




