Átadták tegnap Budapesten az Európai Rendőrakadémia, a CEPOL székházát a VI. kerületi Ó utcában.

A testület az első, jogi értelemben ügynökségnek tekinthető európai uniós szervezet, amely Magyarországra költözött – mondta az intézmény megnyitója tiszteletére rendezett ünnepségen Pintér Sándor belügyminiszter. A CEPOL az Európai Unió Tanácsának 2000-ben született határozata alapján jött létre. Az akadémia általános célkitűzése, hogy támogatást nyújtson az európai uniós tagállamok rendvédelmi szervei vezető beosztású tisztjeinek továbbképzéséhez, a bűnmegelőzés, a szervezett bűnözés elleni küzdelem, valamint a közrend és a közbiztonság fenntartása területén. Pintér emlékeztetett rá: az Egyesült Királyság két éve jelentette be, hogy nem ad tovább helyet a CEPOL-nak, Magyarországon ezután kormánydöntés született a teendőkről, annak érdekében, hogy a központ hazánkba kerülhessen. Az unió belügyminiszteri tanácsa hosszas megbeszélés után döntött úgy, hogy a központ Budapestre költözik. A miniszter – miután elmondta, hazánk tíz éven át biztosítja az Ó utcai műemlék épületet, a munkakörülményeket és a megfelelő támogatást a CEPOL-nak – átadta az épület kulcsait az akadémia igazgatójának.



