Tűz keletkezett egy hétemeletes ház egyik első emeleti lakásában, Budapest V. kerületében, a Balaton utcában hétfő hajnalban - közölte Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.
A tűzoltóknak sikerült megakadályozni, hogy a tűz továbbterjedjen a lépcsőház felé. Az égő lakásból az ablakon keresztül két embert mentetettek ki, őket füstmérgezés gyanújával kórházba vitték.
A füst miatt tizenkét lakót kísértek ki az épületből, ők az átszellőztetés után visszatérhetnek otthonaikba.
A tűzben érintett lakás teljesen kiégett, lakhatatlanná vált.
Az V. kerületi önkormányzat átmeneti lakást biztosít a tűz károsultjainak és rendkívüli testületi ülést hívnak össze az érintettek megsegítése érdekében. A kerületi önkormányzat hétfőn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Szentgyörgyvölgyi Péter polgármesteri keretéből gyorssegélyt ad a károsult lakástulajdonosoknak.
A közlemény szerint a társasházban tart a kárfelmérés, az áramszolgáltatás már helyreállt a lakásokban, és várhatóan a fűtési rendszer is elindulhat.
A füstmérgezéssel kezelt lakók az önkormányzat várakozásai szerint még hétfőn elhagyhatják a kórházat.
Forrás: MTI
Forrás: MTI



