Áder János fontos lépésnek tartja a szerbiai kormány vasárnap bejelentett döntését, amellyel eltörölte három délvidéki település magyar lakosainak kollektív bűnösségét kimondó jogszabályt. A köztársasági elnök kiemelte, a régóta esedékes határozat elfogadása újabb fontos lépés a két nép közötti kölcsönös bizalom erősítésének útján.




