Áder: Kiemelt döntés a délvidéki magyarság kollektív bűnösségének eltörlése

A határozta elősegíti a két nemzet közötti megbékélést

Határon túl
  • 2014.11.03. - 20:39

Áder János fontos lépésnek tartja a szerbiai kormány vasárnap bejelentett döntését, amellyel eltörölte három délvidéki település magyar lakosainak kollektív bűnösségét kimondó jogszabályt. A köztársasági elnök kiemelte, a régóta esedékes határozat elfogadása újabb fontos lépés a két nép közötti kölcsönös bizalom erősítésének útján.

Áder János Tomislav Nikolic
Reklám