A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség vezetése saját magának okozott bajt, amikor a 2022-es férfi világbajnokságot Katarnak, a jövő évi női vb-t pedig Kanadának ítélte oda.
Katarban a hőség, Kanadában pedig a hosszú, hideg tél okozhat nehézséget. A jövő évi női vb-nek Vancouver, Winnipeg, Ottawa, Montreal, Moncton és Edmonton ad otthont. A kanadai női vb-n érintett közel negyven játékos keresetet nyújtott be az ontariói emberi jogok bíróságához, mivel ellenzik, hogy műfüves pályákon legyen a torna. Szerintük ez a borítás másodosztályú, diszkrimináló és illegális. Jerome Valcke, a FIFA főtitkára szerint nem pénzkérdésről van szó, hanem egyszerűen a kanadai klíma miatt rendezik műfüvön a vb-t. „Szeretnénk a teljes torna idején csúcsminőségű gyepet biztosítani” – fogalmazott a főtitkár, aki hozzátette, hogy inkább előbb, mint utóbb, de férfi vb-t is rendezhetnek majd műfüvön, de az biztos, hogy a 2018-as oroszországi és a 2022-es katari torna találkozóit hagyományos borításon játsszák.



