Kelemen Hunor: Új alkotmány kell Romániának

A '92-es alkotmány elfogadása hatalmas hiba volt - mondta az RMDSZ államfőjelöltje

Külföld
  • 2014.10.30. - 13:42

A regionalizmus bevezetése mellett Romániát többnemzetiségű államként kellene meghatároznia az új alkotmánynak - mondta Kelemen Hunor. Az RMDSZ államfőjelöltje szerint Románia hibázott, amikor 1992-ben olyan alkotmányt fogadott el, amely megtiltotta a későbbi generációknak, hogy a jövőjükről gondolkozzanak, ezért az országnak új alkotmányra van szüksége.

lead kelemen hunor
Reklám