Miután Tordai Péter, a Budapesti Zsidó Hitközség elnöke közgyűlést hívott össze Schwezoff Dávid ügyvezető igazgató leváltására, Schwezoff is összehívott egy tanácskozást, amelyen Tordait mondatná le. Egyelőre mindkét meghívó él.
Valóban, ez a szavazás lényege, hogy melyik szemlélet szerint alakuljon a BZSH jövője, ezért „második napirendi pontként kérem a szavazást Tordai úrról” – így az ügyvezető. A Mazsihisz honlapján elérhető tájékoztatón mindenesetre továbbra is a november 5. szerepel.
Tordai szerint a Rumbach Sebestyén utcai zsinagóga tervezett, kormányzati támogatásban részesülő rekonstrukciója váltotta ki a vitát, Schwezoff ugyanis nehezményezte, hogy bár az épület a BZSH kezelésében van, a Mazsihisszel egyeztetett az ügyben a kabinet. Az ingatlan sorsa tizenöt éve téma, így nyilván nem mindegy az érintettek számára, kihez köthető majd, ha rendeződik a történet.
A konfliktust tetézi, hogy Tordai fegyelmi eljárást is kezdeményezett az ügyvezető ellen, mondván, alapszabály-ellenes dolgokat hajtott végre. A Szombat.org szerint Schwezoff október 31-i határidővel szerződést bontott a Budapesti Zsidó Fesztivál szervezőjével és a zsinagóga beléptető rendszerének működtetőjével, úgy, hogy a kieső személyek pótlásáról nem gondoskodott. Egy alkalmazottat vett fel erre a munkára, saját személyes munkatársai körébe, így a százmilliós nagyságrendű projekt menedzselése bizonytalanná vált – írta a portál.



