Az önkormányzati társulások többsége szabálytalanul és átláthatatlanul működött 2008 és 2011 között – ezt állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ) tegnap közzétett célvizsgálata.
A többcélú társulások kétötöde, az intézményiek kétharmada nem rögzítette maradéktalanul a törvényben előírt kötelező tartalmi elemeket a társulási megállapodásokban – szögezi le az ÁSZ jelentése. A vizsgálat szerint a tagönkormányzatok polgármesterei sok esetben még azt a kötelezettségüket is elmulasztották, hogy beszámoljanak a képviselő-testületeknek a társulás munkájáról, pénzügyi helyzetéről, továbbá a társulási cél megvalósulásáról.



