Az új uniós pénzügyi ciklusban az előzőhöz hasonlóan több mint 30 milliárd forintot fordít a kormány élőhelyek megőrzésére és rehabilitációjára - mondta V. Németh Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára csütörtökön a Hortobágyi Nemzeti Park területén közel 250 millió forintból megvalósult természetvédelmi beruházás-sorozat záróeseményén, Nagyiván határában.
A tavaly lezárult 7 éves uniós fejlesztési időszakban mintegy 39 milliárd forintból valósultak meg természetvédelmi beruházások Magyarországon a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében .
Az összeg nagy részét élőhelyek megőrzésére, helyreállítására és fejlesztésére fordították, így összesen 80 ezer hektáron sikerült javítani a korábbi természeti állapoton - tette hozzá.
Forrás: MTI



