A Magyar Nemzeti Bank igazgatója elmondta, hogy a devizahiteleseket érintő elszámolásról szóló jegybanki rendelet november elején az elszámolási törvény hatálybalépését követően lép életbe. Vonnák Balázs kijelentette, a rendeletben leírt módszertan alapján a bankoknak a tisztességtelen és egyoldalú szerződésmódosítások, valamint az árfolyamrés semmisége miatt együttesen kell majd elszámolniuk.




