Politikai botránnyá dagadt a kedd este Belgrádban félbeszakadt labdarúgó Európa-bajnoki selejtező Szerbia és Albánia válogatottja között. A szerb fővárosban előállították az albán miniszterelnök testvérét, aki a gyanú szerint egy drónnal egy Nagy-Albánia zászlót navigált a pályára, ami után a pályán és a nézőtéren is dulakodás kezdődött. Bécsben szintén voltak összecsapások szerbek és albánok között. Begrád szerint előre kitervelt politikai provokáció történt.
A mérkőzést az első félidő vége előtt néhány perccel szakították félbe. Egy néző drónnal egy Nagy-Albániát (és Kis-Szerbiát) ábrázoló zászlót irányított a pálya fölé. Amikor az a pályán földet ért, a szerb játékosok levették és összegyűrték, amire dulakodás tört ki a két csapat között, amely aztán a nézőtérre is átterjedt. A szurkolók, ha lehet ezt a szót használni "öljétek meg az albánokat" rigmust skandálta. Egyórás szünet után a bíró a mérkőzést végleg lefújta. Az albánok szövetségi kapitánya, az olasz Giovanni de Biasi azt közölte, hogy négy futballistája sérült meg, amikor a "szurkolók" dobálni kezdték a pályáról menekülő vendég játékosokat.
Az albán nacionalisták által szorgalmazott Nagy-Albánia területe magába foglalja Albánia és Koszovó területén túl Szerbia, Macedónia és Görögország egyes területeit is.
A botrány nem sokkal később még a stadionban folytatódott. Az RTS szerb televízió éjszakai beszámolója szerint a szerb hatóságok a VIP-páholyban őrizetbe vették, majd előállították az albán miniszterelnök, Edi Rama testvérét, Olsi Ramát, akit azzal gyanúsítanak, hogy távirányítóval ő vezérelte a kis drónt, amely az albán zászlóval berepült a pálya fölé. A mintegy 40 perces kihallgatás után Olsi Ramát és három társát (akik mindannyian amerikai útlevéllel érkeztek Szerbiába) elengedték, tudatta a B92.net.

Forrás: b92.net, vajdasagma, MTI, Reuters,



