Hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Badari Tibor, kétszeres Európa-bajnok ökölvívó.
Csütörtökön tájékoztatott a magyar sportági szakszövetség a Mátészalkán született, 66 éves sportember haláláról. Badari Tibor mát hónapok óta rákbetegséggel küzdött.
Az ökölvívó a Csepeli Papír és a Bp. Honvéd versenyzője volt, legnagyobb sikereit 1971-ben a madridi és az 1975-ös katowicei Európa-bajnokságon érte el. Előbbit harmat-, utóbbit pedig pehelysúlyban nyerte meg. A magyar válogatottban 1967 és 1976 között szerepelt, a mexikóvárosi és a montreali olimpián is részt vett. Sportolói karrierjét követően edzői diplomát szerzett, a Honvéd és a Zuglói BC vezetőedzője is volt.
Forrás: MTI



