Amerika lekörözi Szaúd-Arábiát

Ők lesznek a világ legnagyobb kőolaj kitermelő országa

Gazdaság
  • 2014.10.03. - 08:26

Hamarosan az Egyesült Államok lesz a világ legnagyobb kőolaj kitermelő országa, ezzel megelőzve Szaúd-Arábiát. Elemzők szerint a közel-keleti harcok ellenére lementek az olajárak és az amerikai kitermelési boom stabilizálta a piacokat.

George W. Bush még a 2. Öböl-háború idején Amerika számlájára rótta, hogy olajfüggő, és ezt minél előbb fel kell számolni. De az "olajért indított háborút követően" az Egyesült Államok úgy tűnik, nemsokára a legnagyobb olajkitermelő állam lesz a világon. 

lead olaj
Forrás: inforadio.hu
Reklám