A magyar válogatott szövetségi kapitánya kijelölte 24 fős szűkített keretét a két hét múlva esedékes románok elleni EB-selejtezőre. Pintér Ádámra sérülése miatt nem számíthat Dárdai Pál, aki meghívta Nikolics Nemanját, a fehérváriak támadóját.
A korábbi bő keret tagjai közül Pintér Ádám a hétvégén arról tájékoztatta Dárdai Pált, hogy sérülése nem az elvárt ütemben javul, ezért a következő két mérkőzésen nem tud a válogatott rendelkezésére állni. A kapitány a hétvégi forduló után Simon Ádámot, a Videoton FC védekező középpályását és Nikolics Nemanját, a fehérváriak támadóját is meghívta.
Az OTP Bank Liga góllövőlistáját vezető támadóról Dárdai Pál a múlt heti sajtótájékoztatón elmondta: bár első körben nem került a bő keretbe, számára is nyitva a kapu a válogatottba kerülésre. Nikolics hétvégi játékával meggyőzte a kapitányt, aki meghívásáról elmondta: a gólerős csatár ugyan nem rendelkezik jelentősebb nemzetközi rutinnal, viszont motivált, karakteres játékos, és egy megerősített középpálya előtt nagy erőssége lehet a válogatottnak.
A kapitány elmondta: a szűk keretből most kimaradókra vésztartalékként számít az edzőtáborozás végéig.
A románok és ferőeriek ellen készülő keret
Kapusok: Király Gábor (Fulham) Dibusz Dénes (Ferencváros) Megyeri Balázs (Olimpiakosz)
Védők: Varga József (DVSC-Teva) Simon Krisztián (Újpest FC) Juhász Roland (Videoton FC) Vanczák Vilmos (Sion) Korcsmár Zsolt (Greuther Fürth) Kádár Tamás (DVTK) Tamás Krisztián (Varese) Középpályások: Elek Ákos (DVTK) Simon Ádám (Videoton FC) Kalmár Zsolt (RB Leipzig) Tőzsér Dániel (Watford) Gera Zoltán (Ferencváros) Kovács István (Videoton FC)
Támadók: Lovrencsics Gergő (Lech Poznan) Varga Roland (Győri ETO) Dzsudzsák Balázs (Dinamo Moszkva) Gyurcsó Ádám (Videoton FC) Stieber Zoltán (Hamburg) Szalai Ádám (Hoffenheim) Priskin Tamás (Győri ETO) Nikolics Nemanja (Videoton FC)



