Ma tovább csökken a távhő ára

Jön az állami közműszolgáltató

Gazdaság
  • 2014.09.30. - 19:06

A távhő alapdíjának árára ma bevezetett, 3,3 százalékos csökkentés révén már majdnem olyan olcsó a szolgáltatás, mint 2002-ben volt - mondta Németh Szilárd rezsibiztos, aki úgy látja, hogy a magyar családok anyagi helyzetén már megmutatkoznak az olcsóbb energia pozitív hatásai. Mint kifejtette, a rezsicsökkentés folyamata csak állami közműszolgáltatók létrehozásával tartható fenn. Ennek első lépéseként a Főgázt vásárolná meg ez év végéig - az első szakaszt október 10-ig zárná le - a Magyar Fejlesztési Bank, de az árampiaci és a távhőszolgáltatók felvásárlásának a lehetőségét is vizsgálja a kormány a következő hónapokban. A Főgáz jelenleg a Fővárosi Önkormányzat többségi és a Magyar Villamos Művek Zrt. kisebbségi tulajdonában van.

Utóbbi tegnap közölte, hogy eladja az államnak a Magyar Gáz Tranzit Zrt.-ben lévő 49,98 százalékos tulajdoni hányadát. A Magyarországot Szlovákiával összekötő földgázvezeték építéséért és üzemeltetéséért felelős társaságban lévő részesedést a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő vásárolja meg 3,75 milliárd forintért a magyar állam nevében.

Részletek a Magyar Hírlap szerdai számában.

Reklám