Már elitnek sem nevezhetjük magunkat

Ajánló
  • 2014.09.16. - 19:38

Mint azt napjaink marketingelmélet-iskolái gyakran hangsúlyozzák, minden vállalat versenyképességének szükséges feltétele, hogy üzletpolitikájának központjában a vevő álljon.

Ebből a szempontból egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a színházakat is a vállalkozások sorába kell sorolnunk fenntartó szervezettől függetlenül, azaz nem vizsgálva azt, hogy az önkormányzat vagy magánszemély, esetleg társulás működteti az adott teátrumot.

A témát illetően konferenciát szervezett a Győri Nemzeti Színház, a Magyar Teátrumi Társaság és a Magyar Színházi Társasága az NKA támogatásával. A résztvevő szakemberek rámutattak: a nézőkért való sikeres verseny megköveteli, hogy a színházaknak kidolgozott marketingkoncepciója legyen.

Bővebben a szerdai Magyar Hírlapban

Reklám