Porosenko az amerikai kongresszus két háza előtt mond majd beszédet

Egy hét múlva fogadja az ukrán elnököt Barack Obama

Külföld
  • 2014.09.10. - 20:15

Petro Porosenko ukrán elnök meghívást kapott, hogy mondjon beszédet az amerikai kongresszus két házának együttes ülésén - jelentették be szerdán a washingtoni szövetségi törvényhozásban.

A kivételes megtiszteltetésnek tekintendő gesztussal az amerikai honatyák az oroszbarát szakadárokkal harcoló Ukrajna melletti elkötelezettségüket kívánják kifejezni. Az ukrán államfőt John Boehner, a képviselőház republikánus elnöke szeptember 18-ra hívta a két ház együttes ülésére. Barack Obama elnök ugyanezen a napon a Fehér Házban fogadja majd Petro Porosenkót.  Washingtonban a 19. század eleje óta invitálnak meg - a kétoldalú kapcsolatok kivételes mivoltát mintegy kihangsúlyozandó - külföldi állam- és kormányfőket a képviselőház és a szenátus együttes ülésére. Legutóbb Pak Gun Hje dél-koreai elnökasszony kapott erre lehetőséget 2013. május 8-án.

Reklám