Bevált a stratégia, több a sertés

Sikeresen képviseli a húsz éves Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács az ágazatot

Gazdaság
  • 2014.09.08. - 18:11

Bővülésnek indult hazánk sertésállománya, amely nagyban köszönhető az áfacsökkentésnek, az ágazati csalások visszaszorulásának. A tavaly júniusi egyedszámhoz képest ebben az évben kétszázezerrel nagyobb a sertéslétszám a vizsgált időszakban. Az állomány bővülését, valamint az állattartókat segíti a húsz éves Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács is, amelynek a sertés- és marhatartók hetven százaléka önkéntes tag. Az állattartók jövőre jelentősen több támogatást kapnak.

A részleteket a Magyar Hírlap holnapi számában olvashatják.

Reklám