Cserháti Istvánra emlékeztek Ajkán

A P. MObil hatvan éve született billentyűsét ünnepelték szülővárosában

Kultúra
  • 2014.08.21. - 04:22

Cserháti Istvánra, a legendás P. Mobil, majd a P. Box billentyűsére emlékeztek kedden este egykori társai, követői, rajongói Ajkán. Az ingyenes koncert apropóját az adta, hogy a sokak által Pityiként tisztelt zenész hatvan éve született a városban. 

Cserháti István ma kilenc éve hunyt el, halálát súlyos betegség okozta.

Pityi a Napsugár együttesben kezdte karrierjét, ahol együtt játszott mások mellett Deák Bill Gyulával, Sárvári Vilmossal és Kocsándi Miklóssal is. A P. Mobil tagjai 1977-ben egyik, a Budai Ifjúsági Parkban tartott koncertjükön figyeltek fel játékára, Cserháti pedig nem sokkal később már az akkor még a hatalom által épphogy megtűrt, de már legendának számító zenekar tagja lett. Része volt a zenekar legnagyobb sikereiben, a P. Mobil rajongói közül sokan ma is azt a felállást tartják a legjobbnak, amelyben Pityi is muzsikált. A sikerek döntő részéből zeneszerzőként is kivette részét, egyik legjelentősebb alkotása a szintén tragikusan fiatalon elhunyt gitárvirtuózzal, Bencsik Sándorral közösen írt, Honfoglalás című szvit. Ők ketten aztán 1980-ban távoztak a P. Mobilból, és megalapították a P. Boxot, amely sokáig szintén sikert sikerre halmozott. Érdekesség, hogy a P. Mobil Ajkán adta az utolsó olyan koncertjét, amelyen Cserháti és Bencsik is a bandában játszott, és szintén a városban debütált nem sokkal később a P. Box is.

A ma már legendának számító művészek zenei örökségét korabeli rajongóik mellett meglepően sok fiatal is ápolja, emlékükre összejöveteleket, koncerteket szerveznek.

Reklám