Az ohiói Clevelandben száz éve gyulladt ki az első közlekedési jelzőlámpa. A piros-sárga-zöld hármas azóta világszerte rivális nélküli, bár Kínában megpróbálkoztak a színek felcserélésével, hogy a kommunizmus színe a szabad utat jelentse, a kísérlet mégis káoszba fulladt.




