Jogszerűtlen díjemelés miatt büntetett az MNB

A jegybank 386,5 millió forint bírságot szabott ki 58 pénzügyi szervezetre

Gazdaság
  • 2014.08.04. - 11:48

Az MNB Pénzügyi Stabilitási Tanácsa (PST) 386,5 millió forint bírságot szabott ki 58 pénzügyi szervezetre fogyasztói díjak és költségek jogszerűtlen emelése miatt - közölte honlapján a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn.

A vizsgált 62 pénzügyi szervezet mindegyikénél jogszabálysértés történt, amelyből 58 esetben bírságot szabtak ki, további 4 esetben kötelezéssel zárult az eljárás.A jegybanki közlemény szerint a legmagasabb, 25 millió forintos bírságot a Duna Takarék Bank Zrt., illetve 22,5 millió forinttal a Buda Regionális Bank Zrt. kapta.  A megbírságolt intézmények több mint fele 1,5-6 millió forint közötti bírságot kapott, 23 intézmény ennél magasabb összeget köteles fizetni.

Reklám