Budapesten egyeztetett a KMKSZ vezetője

A kárpátaljai magyarság aktuális gondjai szerepeltek napirenden

Határon túl
  • 2014.07.16. - 16:56

Hivatalában fogadta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) vezetőit szerdán. Az államtitkárság közleménye szerint a találkozón a felek megvitatták a kárpátaljai magyarsággal kapcsolatos fontos és időszerű kérdéseket, amelyek kezelésében egyetértés van a magyar kormány stratégiai partnere és a nemzetpolitikai államtitkárság között.

Brenzovics László, a KMKSZ elnöke, a Kárpátaljai Megyei Tanács első elnökhelyettese hangsúlyozta, hogy a kárpátaljai magyarság szempontjából fontos a Petro Porosenko ukrán elnökkel kötött választási megállapodás, amely egyben jó alappal szolgál a kétoldalú magyar-ukrán államközi együttműködés erősítéséhez is. A KMKSZ elnöke lényegesnek tartja a párbeszéd fenntartását államközi szinten. 

Potápi
A KMKSZ elnöke délelőtt megbeszélést folytatott Navracsics Tibor külgazdasági és külügyminiszterrel is.
Reklám