A viharos szél tetőket rongált meg, villanyvezetéket tépett le, fákat döntött ki Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Az elmúlt 24 órában lehullott nagy mennyiségű eső pedig pincéket öntött el - közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság.
Dóka Imre, a katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője elmondta, hogy kedd délutántól, szerda délutánig 38 segélyhívás érkezett a katasztrófavédelmi szervezet megyei ügyeletére.
Tiszadadán és Kisvárdán egy-egy lakóház tetőszerkezetét bontotta meg a szél, mintegy tíz-tíz négyzetméteres területen, amit a tűzoltók rögzítettek ideiglenesen. Tiszavasváriban egy 20 méter magas fát döntött az egyik lakóházra a vihar.




