Seszták Miklós fejlesztési miniszter körlevélben tájékoztatta a részben vagy egészben állami tulajdonú, több mint száz céget arról, hogy minden szerződéskötést felfüggeszt – értesült egy állami cég dolgozójától a Cink.
Körlevélben állíttatott le minden szerződéskötést a fejlesztési miniszter száznál is több állami cégnél - jelentette a Cink egy állami társaságnál dolgozó forrást idézve, aki látta az utasítást tartalmazó üzenetet.
Nem volt egyértelmű az utasítás
A normál üzletmenethez szükséges szerződéseket újra lehet kötni, de a beszámoló szerint nem egyértelmű, mit jelent a normál üzletmenet. A forrás pedig attól is tart, hogy az utasítás megállíthat minden beszerzési és fejlesztési tevékenységet.
A körlevélben nem indokolták az utasítást, az sem szerepel benne, hogy meddig tarthat a felfüggesztés, viszont ha mégis kötnének valamelyik cégnél szerződést, akkor azt csak a miniszterrel és a vagyonpolitikáért felelős államtitkárral egyeztetve lehet csak megtenni – tette hozzá a portál.
Az e-mailben küldött körlevél címzettjei között egyébként a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) név szerint benne hagyta az érintett társaságok nevét, ebből derült ki, hogy száznál is több vállalatot érinthet az ügy. A forrás úgy számolt be az üzenetről, hogy az minden állami cégre vonatkozik.
A Cink erről a minisztériumot is megkérdezte, egyelőre várják a válaszokat.
Forrás: Cink.hu



