Ha Medgyessy Péterről úgy ítéltük meg, hogy egykori III/II-es ügynökként nem lehet helye a rendszerváltás utáni közéletben, akkor 12 év elteltével nem mondhatjuk azt, hogy Tasnádi László államtitkárként szolgálhatja a harmadik Orbán-kormányt, mivel a kettő együtt nem fér össze.
Amikor Medgyessy miniszterelnöke lett Magyarországnak, akkor az őt oda beszavazó baloldal, mint az SZDSZ, MSZP - és ezeknek a szervezeteknek vezetőségét, tagságát és szavazó bázisát tekintve az utód szervezetei, úgymint Együtt-PM, Demokratikus Koalíció, MSZP – helyesnek tartotta, hogy egy egykori ügynökből miniszterelnök lehessen. Most, amikor a Fidesz nevez ki egy másik volt ügynököt, a baloldal a leghangosabb. Felmerül a kérdés, ha Medgyessy kinevezése nem volt ellenükre, akkor miért ellenzik olyan hangosan most Tasnádi kinevezését.



