A reformáció napján fontos hangsúlyozni, hogy Magyarország a tolerancia földje – jelentette ki a Orbán Viktor pénteken Soltvadkerten, az új evangélikus óvoda átadásán.

A miniszterelnök a reformáció wittenbergi indulására emlékezve kiemelte, hogy a magyarok hisznek „a közösségépítésnek abban a formájában is, amely lassan fél évezrede indult el”. Szeretjük azt a közösségi formát, amelynek alapjait a reformátorok és követőik rakták le a német fejedelemségekben, a svájci kantonokban, a tengerentúlon az Egyesült Államok későbbi államaiban, valamint a magyar Alföld mezővárosaiban – fogalmazott a kormányfő.
Fontos szövetségeseink az egyházak
Az egyházakat a kormány fontos szövetségeseinek nevezte, mert olyan közös ügyekben dolgoznak együtt, mint „a családok, az idősek, az elesettek vagy éppen a fiatalok segítése”.
Orbán Viktor kiemelte, hogy a soltvadkerti evangélikus óvoda felépítése a kormány számára több volt egyszerű költségvetési kérdésnél, mert erkölcsi kötelességnek érezték a támogatását.
A miniszterelnök leszögezte: „az óvoda az alapja az oktatási rendszernek”, ezért fontos lépésként értékelte a Parlament egy évvel korábban meghozott döntését, amelynek értelmében 2015 szeptemberétől minden harmadik életévét betöltött gyermek számára elérhetővé teszik az óvodát.




