Schmuck lemondott az állami kampánytámogatásról

A Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának elnöke is indul az újpesti időközi országgyűlési választáson

Belföld
  • 2014.10.30. - 11:37

Schmuck Andor, a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának elnöke csütörtökön levélben tájékoztatta a Magyar Államkincstárt, hogy lemond az újpesti időközi országgyűlési képviselőválasztáson induló képviselőjelöltként neki járó egymillió forintos támogatásról.

A közleményben szerint Schmuck Andor ezzel a pártnak a tavaszi országgyűlési választáson kialakított gyakorlatát követi. A Szociáldemokraták országgyűlési képviselőjelöltjei összesen 82 millió forintot hagytak közvetve az adófizetők zsebében - közölték.
A pártelnök arról is tájékoztatta az államkincstárt, törvénymódosító javaslattal fordult a parlamenti pártokhoz, hogy az így fel nem használt állami kampánytámogatásokat a választókörzeti önkormányzatok kaphassák meg szociális célokra - tették hozzá.

A főváros 11-es számú (Újpest nagy részét és Angyalföld északi részét lefedő) országgyűlési egyéni választókerületében az időközi választást Kiss Péter szocialista képviselő halála miatt kellett kiírni. A november 23-ai választáson tizenhárom jelölt indul.

Reklám