Nem változik nagyságrendileg a nemzetiségi terület költségvetési helyzete 2015-ben az idei évhez képest – közölte egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár az Országgyűlés magyarországi nemzetiségek bizottsága tegnapi ülésén.
Bejelentette: nagyrészt elkészült a nemzetiségi stratégia, ám a véglegesítés előtt még szeretnék megvárni a köznevelési és a felsőoktatási területeken várható változásokat. Soltész annyit elárult, fontosnak tartja a nemzetiségi nyelvhasználat erősítését az iskolákban. Deák Imre helyettes államtitkár a nemzetiségi önkormányzati képviselőkre vonatkozó összeférhetetlenségi szabályok kapcsán arról beszélt, hogy a tárca szerint felesleges fenntartani a mostani szigort. Ezért – tudatta – felülvizsgálják azt a kitételt, miszerint országos nemzetiségi képviselő nem lehet kormány- vagy köztisztviselő központi államigazgatási szervnél.


