Deutsch: A tüntetés a demokrácia bizonyítéka

"Neelie Kroes megsértette a politikai semlegesség elvét"

Belföld
  • 2014.10.29. - 12:23

Az internetadóval kapcsolatos vasárnapi és keddi tüntetés ékes bizonyítéka annak, hogy Magyarország normálisan működő európai demokrácia, hiszen bárki korlátozás nélkül élhet a gyülekezés jogával véleménye kifejezésére - jelentette ki Deutsch Tamás néppárti európai parlamenti képviselő.

A fideszes politikus közölte: akár a gyülekezési jog lehetőségével élve fejezik ki akaratukat az állampolgárok, akár levelet írnak, akár az utcán állítják meg a képviselőket, nekik kötelességük meghallgatni választóikat és mérlegelni a véleményüket, mielőtt döntést hoznak. "Annak rendje és módja szerint ezeket a véleményeket a kormány és a kormánypárti képviselők is meg fogják hallgatni" - tette hozzá az Ep-képviselő.
Deutsch Tamás megjegyezte: a keddi tüntetésen nem voltak "vandál rendbontók", akik leginkább mindig annak az ügynek, rendezvények ártanak, amelyre "rácsatlakozva" elfogadhatatlan magatartást tanúsítanak.
Deutsch továbbra is elutasítja az internetadót, annak ellenére is, hogy a módosított javaslat radikálisan eltér az eredetitől. A demonstrálók egyik követelése egyébként már teljesült, hiszen az, hogy egyetlen magánszemélynek se kelljen fizetnie, már az eredeti javaslatban is benne volt, és a módosítottban is így van, ugyanis az adó alanya az internetszolgáltató cég - magyarázta a politikus, aki bírálta Neelie Kroes digitális politikáért felelős uniós biztost, amiért az a tüntetésen való részvételre buzdított. Amit tett, "a lehető legdurvább megsértése" a minden biztossal szemben elvárt politikai semlegességnek - mondta.
Azzal kapcsolatban, hogy kedden este MSZP-s képviselők uniós zászlókat lógattak ki a Parlament egyik ablakán, Deutsch kijelentette: az Országház épületén és minden magyar közintézményen ott van a helye az EU lobogójának, ahogyan a magyar zászlónak is, de nem a képviselőknek kellett volna ezt meglépniük, ez inkább ártott a keddi rendezvény komolyságának.

Reklám