Kedden adják át az országos nemzetiségi mandátumokat

Szombaton jogerőre emelkedett a választás eredménye

Belföld
  • 2014.10.26. - 18:44

Kedden adja át az október 12-i nemzetiségi választáson országos önkormányzati mandátumot szerzett képviselőknek a megbízólevelet Patyi András, a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) elnöke.

Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke az NVB vasárnap esti ülése után azt közölte, szombaton jogerőre emelkedett az országos nemzetiségi önkormányzati választás eredménye, miután nem érkezett egyetlen jogorvoslati kérelem sem az eredményekkel szemben.
Az NVB szerdai ülésén határozatban állapította meg az országos nemzetiségi választás eredményét.
A választási eljárási törvény értelmében az eredmények jogerőre emelkedésétől számított három napon belül kell a képviselői mandátumokat kiadni, tehát keddig.
Patyi András, az NVB elnöke 267 nemzetiségi képviselőnek adja majd át a mandátumot.

Forrás: MTI

Reklám