Az LMP szerint biztosítani kell a környezetvédő civilek számára a működésükhöz szükséges, automatikusan járó forrásokat. A párt ezért olyan törvényjavaslatot nyújt be, amelynek értelmében a termékdíjbevételek meghatározott százalékát automatikusan megkapnák a környezet- és természetvédő civil szervezetek.
Csak akkor működhet Magyarországon erős és független civil szektor, ha a különböző civilszervezetek finanszírozása függetlenné válik a mindenkori kormánytól - olvasható a közleményben, amelyet Szél Bernadett , az LMP társelnöke, valamint Schmuck Erzsébet és Ikotity István országgyűlési képviselő jegyez.
A zöld politikusok emlékeztetnek: korábban az állami feladatokat átvállaló környezet- és természetvédő civil szervezetek megkapták a környezetkárosítási díj egy adott százalékát. Ebben a támogatási kasszában 2002-ben, az első Orbán-kormány távozásakor évi 1,2 milliárd forint volt, ami mára alig 70 millió forintra csökkent, miközben a feladatok nem lettek kisebbek. Ezért az LMP-frakció törvényjavaslatot nyújt be a korábbi támogatási szint helyreállítására.
Az LMP szerint biztosítani kell a környezetvédő civilek számára a működéshez szükséges, az aktuálpolitikától független, automatikusan járó forrásokat, mivel jelentős állami feladatokat vállalnak át.



