Ózdi patthelyzet: Fidesz-többség, jobbikos vezető

Belföld
  • 2014.10.15. - 15:58

Történelminek nevezte Janiczak Dávid, Ózd új, jobbikos polgármestere vasárnapi győzelmét Vona Gábor.

A pártelnök ózdi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, ez ma Magyarországon a legnagyobb város, ahol jobbikos vezetés szerzett mandátumot. Bár vannak települések, ahol még nem találkoztak hasonló gondokkal, Vona azt javasolta, hogy „vigyázó szemeiket Ózdra vessék, ugyanis a jobbikos polgármester sikere az egész ország sikere lehet”. Kitért arra, hogy a huszonhét éves Janiczak fiatal korára többször tettek megjegyzést, de szerinte fiatalsága a közéletben „friss levegőt jelent majd”. Janiczak Dávid azt mondta, a képviselő-testületben fideszes többség maradt (nyolc Fidesz–KDNP-s mellett öt jobbikos és egy MSZP–DK-s politikus alkotja a közgyűlést – a szerk.), de utalt rá, hogy van olyan fideszes városatya, akit a Jobbik akár alpolgármesterként is el tudna képzelni. Azt ígérte, fél-egy éven belül pozitívan változik Ózd közbiztonsága.

Janiczak az eddigi fideszes polgármestert, Fürjes Pált mindössze hatvanhat szavazattal előzte meg, ezért a Fidesz a voksok újraszámoltatását fontolgatja. Fürjes a HírTV-nek azt mondta, nehéz lesz a közös munka, mert a polgármester terveit nem tudják támogatni. „Teljesen elképzelhetetlen, hogy valamiféle olyan dologgal álljon elő, ami számunkra megfelelő” – közölte, hozzátéve, hogy Janiczak ígéretei hatvanötmilliárd forintba kerülnének, ami a város összesen negyvenöt évi adóbevételét jelentené.

Reklám