A Nézőpont Intézet legfrissebb kutatása alapján a kormánypártok az önkormányzati választásokon sokkal jobban teljesítettek, mint a tavaszi országgyűlési választáson. Elemzések szerint az MSZP szövetségesei között stabilizálta első helyét, míg a Jobbik a baloldal gyengeségéből profitált. Az önkormányzati választás fő vesztese nem az LMP, hanem az Együtt-PM lett.




