Jelentős sikert ért el a Lungo Drom a nemzetiségi önkormányzati választáson, ismét bebizonyosodott: a magyarországi roma társadalom is inkább az egységet, a szakmai munkát és a kormánnyal való együttműködést választja, s nem a széthúzást és az értelmetlen botránypolitizálást – közölte lapunkkal a szervezet.
„A választók bizalmát mutatja szervezetünk felé, hogy a rajtunk kívül induló 51 roma jelölőszervezet együttesen is alig több mint a felét szerezte meg a Lungo Drom által elnyert mandátumoknak” – írták. A Lungo Drom tizenkilenc megyéből tizenhétben kapta meg a területi önkormányzat irányítását a leadott voksok révén, ahogy az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) is újfent a szervezet irányításával alakul meg. „Bizonyítottuk, a Fidesz–KDNP legerősebb szövetségesei vagyunk, szakmai, politikai felkészültség és társadalmi támogatottság tekintetében pedig méltó partnere a kormányzatnak” – szögezte le kommünikéjében a Farkas Flórián vezette szövetség, megjegyezve, továbbra is nyitottak minden olyan képviselő felé, aki részt kíván venni a cigányság felzárkózását segítő programban.



