Fidesz: Megbukott "a gyöngyöspatai modell"

A város egy korszakra mondott nemet

Belföld
  • 2014.10.14. - 14:58

Vasárnap megbukott a Jobbik vezetői által országszerte népszerűsíteni próbált "gyöngyöspatai modell" - jelentette ki Horváth László fideszes országgyűlési képviselő kedden Gyöngyöspatán.

Horváth László a település újonnan megválasztott polgármesterével, Hevér Lászlónéval közösen tartott tájékoztatóján azt mondta: 2011-től Gyöngyöspatát sokszor hírbe hozták, de nem úgy, ahogy azt a pataiak szerették volna. "Gyöngyöspatán különféle szereplők ácsoltak maguknak megosztottságból, széthúzásból, félelemkeltésből olyan politikai színpadot, amelyről megpróbálták lejáratni Magyarországot és Magyarország kormányát" - fogalmazott a politikus, aki szerint a "gyöngyöspatai modell" csak az azzal kampányról kampányra házaló Jobbik vezetőinek tetszet, a pataiaknak nem. "A gyöngyöspataiak egy korszak lezárására mondtak igent, és nemet mondtak a széthúzásra, a félelemkeltésre és megosztottságra" - tette hozzá.
A településről alkotott negatív képet pozitívvá kell alakítani, hogy végre Gyöngyöspata büszkén viselhesse a 2013-ban kapott városi rangot - jelentette ki Hevér Lászlóné polgármester.

Reklám