Visszazárták volna a szelencét

A bölcsészkari dékán kiállt a hök-vezetők mellett

Belföld
  • 2014.10.10. - 16:06

Az ELTE egyes dékánjai is ellenezték, hogy a gólyatábori nemi erőszak és más ügyek miatt előtérbe került hallgatói önkormányzatokkal (hök) foglalkozzanak – erről tanúskodik a Heti Válasz által ismertetett, az ELTE szenátusának a „válságkommunikációt” tárgyaló szeptember 22-i ülésén készült hangfelvétel.

Dezső Tamás bölcsészkari dékán azt hangoztatta, az egyetem vezetőinek nem tippeket kell adniuk a sajtónak, hogy mit keresgéljen, hanem „meg kell védeni az egyetem hallgatóit, a hallgatói önkormányzatot, akiket az általánosító sajtómegjelenések olyan hírbe kevertek, mintha erkölcstelen társaság lenne”. Szóvá tette, hogy „nyitogatunk egy olyan szelencét, amely magában hordozza a veszélyt, hogy továbbra is napirenden marad a téma”. Véleményéhez a jogi és természettudományi kar dékánja is csatlakozott. (A jogi kari vezető, Király Miklós a tavalyi erőszak nyilvánosságra kerülésekor lépett csak: megtiltotta gólyatáborok szervezését, felfüggesztette a kari hököt, és feljelentést tett.) Zaránd Péter, az azóta lemondott egyetemi hök-vezér az ülésen kikérte magának az egyetem nyilatkozatát, mondván, az ELTE „tévesen ül fel egy egyébként lenyugvó hecckampánynak”, amikor a problémakörök „nem relevánsak”.

Reklám