A Dunántúl egyik legfejlettebb kórháza lehet a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház a most elvégzett beruházás révén – mondta tegnap a térség fideszes országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor.
A kórház főigazgatója, Rácz Jenő arról beszélt, hogy a kardiológia fejlődése a születéskor várható élettartamot legalább egy évvel növeli. Porga Gyula (Fidesz–KDNP) polgármester megjegyezte, hogy Veszprémben és környékén ma már többen születnek, mint ahányan meghalnak. Ez – mint mondta – a kórházban folyó gyógyító és prevenciós munka sikerét is mutatja. A fejlesztés részleteiről Czinkotay Frigyes projektmenedzser beszélt, aki szerint a 2010-ben kezdődő beruházások a kórház szinte valamennyi osztályát érintik. A szülészetre négy új szülőágyat vásároltak, a műtőket a legmodernebb eszközökkel és információs technológiai megoldásokkal látták el. A szülőszobákba a következő napokban, a műtőkbe a következő hónapban költözik be az intézmény.



