Tóbiás a segítség házává tenné az önkormányzatokat

Tatabányán járt a szocialista elnök

Belföld
  • 2014.10.09. - 19:44

Az önkormányzati hivatalokból segítség házát kell formálni, ez kell hogy az első intézkedésük legyen a választás után a baloldali polgármestereknek - mondta az MSZP elnöke csütörtökön Tatabányán.

Tóbiás József kijelentette: az önkormányzat az "utolsó demokratikus védvonal a kormányzat által okozott krízisben", és a rászorulók csak az önkormányzattól várhatnak segítséget. A pártelnök szerint az önkormányzati választás kihívása, hogy közösséget és védelmet tudnak-e kínálni a kiszolgáltatottaknak, a szegényeknek, az időseknek.
Nagy-Huszein Tibor, a DK elnökségi tagja arról beszélt, hogy a demokrácia az ellenőrzött hatalmat jelenti, ebből próbál ma kibújni a hatalom.
Szabó Tímea, a PM társelnöke kijelentette: október 12-én meg kell mutatni, hogy "el tudjuk zavarni a helyi kiskirályokat". 
A kampányzáró házigazdájaként Fekete Miklós, a baloldali összefogás tatabányai polgármesterjelöltje ismertette a pártszövetség 13 pontos programját, amelyben többek között a szegénység és a gyermekéhezés felszámolása szerepel.

Reklám