Szomorú MSZP-s születésnap

„Ma lenne huszonöt éves. Nyugodjék békében”

Belföld
  • 2014.10.08. - 16:18

Tóbiás József pártelnök az MSZP huszonötödik születésnapján közölte, a 2014-es parlamenti és európai parlamenti választás során elszenvedett vereségük arra készteti őket, hogy újragondolva és a társadalom igényeihez igazítva működtessék azt az örökséget, amit a rendszerváltók rájuk hagytak.

Tóbiás bízik abban, új értékalapon megerősödő pártjuk méltó örököse lesz „a reformidők, az új fényes szelek nemzedékének.”

Mesterházy Attila korábbi MSZP-elnök is köszöntötte a pártot. A Facebook-bejegyzésről pártbéli forrásaink nem tudták eldönteni, a köszöntő egy újabb mozgolódási jelzés, vagy csak a kötelező ünnepi körök lerovása. Mesterházy szerint most is talpra fognak állni.

„Ma lenne huszonöt éves az MSZP. Nyugodjék békében” – írta „köszöntőjében” a Fidelitas. Mint fogalmaztak, emlékeznek még a rémálomra, ahogy a párt hatalmas szörnyeteggé nőtt és valódi böszmeként telepedett rá az országra, és addig szorongatta, hogy csaknem meg is fojtotta. A nép azonban lerázta a szörnyszülöttet. „Az pedig földet érve kidurrant” – fogalmaztak. Furcsa kampányvideóval állt elő az MSZP a fővárosi elnök, Kunhalmi Ágnes és egy sor gyerek szereplésével, akiknek a szájába olyan kérdéseket adtak, „miért az oroszok építették a margitszigeti Orbán atomerőművet?” vagy „miért áll meg a 7-es busz a Mészáros Lőrinc téren, Semjén Zsolt lovas szobra előtt is?” „Tessék elmenni szavazni!” – jelenti ki Kunhalmi.

Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet vezető elemzője szerint az egykor legszervezettebb párt fokozatosan leépült mind szervezetileg, személyi összetételében, mind a szavazóbázisát alapul véve. Most az egykori támogatói bizalomért a DK-val és az Együtt-PM-mel is meg kell küzdenie. Szerinte már az is kérdéses, hogy középpárti súlyukat vissza tudják-e szerezni.

Reklám