Semjén Zsolt: hitet és erőt kell meríteni őseink példájából

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére emeltek új szobrot Újkígyóson

Belföld
  • 2014.10.07. - 18:36

Az ünnepségek, történelmi megemlékezések értelme, hogy a magyarság erőt merítsen ősei példájából, és levonja a tanulságokat - mondta a Békés megyei Újkígyóson Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, miután felavatta az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére emelt új szobrot kedden.  

 Ünnepi beszédében Semjén Zsolt kiemelte: egy létszámában kis nép akkor maradhat fenn, ha minden egyes tagjában benne él az egész magyar történelem és kultúra. Nincs még egy olyan nép, amelyik arányát tekintve annyi Nobel-díjast adott volna a világnak, mint a magyar, és nincs még egy olyan "család" a történelemben, amelyik annyi szentet adott volna a katolikus egyháznak, mint az Árpád-ház.

Most az a cél, hogy a magyar nemzet fennmaradjon és az emberek életminősége javuljon; előbbit szolgálja a nemzet egységesítése az állampolgárság kiterjesztésével. Magyarnak lenni küldetés, hogy megmaradjunk" - hangoztatta Semjén Zsolt, hozzátéve: "ha mi eltűnünk, az egyetemes emberiség lesz pótolhatatlanul szegényebb".

Semjén Zsolt az újkígyósi ünnepségen elmondta, fontosnak tartja, hogy a települések ismerjék meg saját történelmüket és saját hőseiket is, mert a magyar történelem nemcsak a nagy emberek története, hanem minden városé, falué és családé is. Reményét fejezte ki, hogy a most felavatott emlékmű "megerősít minket magyarságunkban, nemzeti elkötelezettségünkben, patriotizmusunkban a magyar nemzet iránt és lokálpatriotizmusunkban".

 

Reklám