Az MSZP szerint Orbán Viktor miniszterelnök jobban tenné, ha "nem kockáztatva a következő napok esetleges elutasító döntését" visszavonná Navracsics Tibor Európai Bizottságba való jelölését - közölte Ujhelyi István vasárnap.
A szocialista EP-képviselő meglátása szerint jobb lenne, ha a kormányfő az oktatási és kulturális portfólió ismeretében olyan szaktekintélyt delegálna a testületbe, aki megfelel az elvárásoknak és "nem volt bűntársa a rezsimépítő kormánynak".
Ujhelyi hangsúlyozza, hogy Navracsics Tibor a bizottsági meghallgatásán Brüsszel iránti lojalitásáról és az európai értékek őrzésének, az európai jogszabályok betartatásának felelős vállalásáról beszélt, ahogyan azt egy hiteles uniós biztostól elvárják. "Szép szavak voltak. Kár, hogy a szavatosságuk fájóan romlott" - jelentette ki.



