Áder János aláírta az elszámoltatási törvényt

Határidőn belül szignálta az államfő a jogszabályt

Belföld
  • 2014.10.05. - 12:16

A köztársasági elnök határidőn belül aláírta az elszámoltatási törvényt - mondta vasárnap Altorjai Anita, a Köztársasági Elnöki Hivatal sajtófőnöke.

Az Országgyűlés szeptember 24-én fogadta el a jogszabályt, amely alapján a bankoknak el kell számolniuk ügyfeleikkel az árfolyamrés semmissége és az egyoldalú szerződésmódosítások miatt keletkezett túlfizetéseiket.
A Köztárasági Elnöki Hivatal korábban tudatta, hogy szeptember 29-én érkezett meg a hivatalhoz a jogszabály, és az aláírására öt napja volt a köztársasági elnöknek, azaz a határidő október 4-én járt le.
A törvény a fogyasztói hitelek érvénytelen szerződéses rendelkezéseinek alapján szükséges elszámolást szabályozza, mivel az ilyen szerződéses kikötések miatt túlfizetés keletkezett a fogyasztók javára. Az elszámolásoknak különböző időpontokban kell lezajlaniuk attól függően, hogy forint- vagy devizahiteleket érintenek, valamint attól, hogy a bank indított-e pert az ügyben, de legkésőbb 2015. szeptember 30-ig, vagy a polgári peres eljárás befejezésétől számított 60. napig kell elküldeniük azt az ügyfeleknek.  Az elszámolás alapképletét MNB rendelet írja majd elő. A bankoknak (az ügyfél kérésére) a végtörlesztőkkel is el kell számolniuk.

 

 
Reklám